Про нас

Волинський науковий ліцей Волинської обласної ради – це натхненно реалізована у далекому 1991 році  мрія  Марії Іванівни Тарасюк, тоді директора обласної станції юних натуралістів. Ліцей – це мрія про такий навчальний заклад, де пануватиме культ духовності - громадянських переконань, єдності слова і діла, краси помислів і вчинків, професіоналізму й патріотизму, культури мислення і почуттів.

Творці ліцею усвідомлювали: якщо виплекати це все - то буде ліцей!

У мальовничому передмісті Луцька, у районі Вишкова, на базі Обласної станції юних натуралістів , згідно з рішенням Волинського облвиконкому    № 241-р від 5 червня 1991 року відкрито Обласний ліцей природничого профілю. Було сформовано дві навчальні групи: педагогічну і лісогосподарську. Так постав перший у регіоні   навчальний заклад нового типу для здібної та обдарованої молоді з сільської  місцевості.

У 1996 році навчальний заклад перейменовано у Волинський природничий ліцей-інтернат. Кількість класів збільшилася, профільність розширилася.

На сьогодні ліцей є загальноосвітнім навчальним закладом з поглибленим вивченням окремих предметів та профільним навчанням. Профільне навчання є засобом диференціації та індивідуалізації навчання у старших класах ліцею. Воно дає змогу максимально враховувати здібності та нахили учнів, їхні пізнавальні та професійні інтереси.

Навчання здійснюється за трьома профілями: математичний, біолого-хімічний, суспільно-гуманітарний.

У ліцеї навчається 280 учнів.

Високий рівень підготовки ліцеїстів – запорука того, що 98-100% випускників щорічно стають студентами престижних вузів України.

За інформацією журналу "Фокус" (квітень, 2012 р.), Волинський  ліцей  за результатами ЗНО увійшов до числа 50 найкращих шкіл України (26-позиція), у 2014-2015 н.р. -  35 місце за результатами ЗНО з української мови.

У закладі з кожним роком зростає кількість сімейних династій. Учні більше як зі 120 сімей із різних куточків Волині навчалися у ліцеї. Це є свідченням того, що батьки довіряють закладу, а отже, головні завдання, які ставить педагогічний колектив перед  собою, витримують апробацію життям.

У серпні 2021 року Волинський ліцей-інтернат Волинської обласної ради перейменовано у Волинський науковий ліцей Волинської обласної ради.